فعالیت‌های سازمانی

پس از بازگشایی دانشگاه‌ها در سال 1361 نیاز به متون علمی برای رشته‌های مختلف دانشگاهی به شدت احساس می‌شد و به همین دلیل جهاد‌دانشگاهی به عنوان بازوی اجرایی ستاد انقلاب فرهنگی فعالیت‌های انتشاراتی را در دستور کار خود قرار داد.
گستردگی فعالیت‌های این نهاد در زمینه تولید و نشر کتاب و ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در سال 1379 به تأسیس سازمان انتشارات جهاد‌دانشگاهی منجر شد. این سازمان طی این سال‌ها در دو زمینه تولید محتوای علمی مورد نیاز دانشجویان و اساتید و ترویج فرهنگ کتابخوانی و مطالعه در بین دانشجویان به موفقیت‌های چشمگیری دست یافته است. این سازمان در حال حاضر در 31 استان کشور فعالیت‌های انتشاراتی خود را از طریق واحدهای جهاد‌دانشگاهی دنبال می‌کند و شبکه گسترده‌ای از فعالیت‌ها را در زمینه‌های تولید محتوا و چاپ، توزیع و فروش و فرهنگ‌سازی در زمینه کتاب و کتابخوانی ایجاد کرده است. مجموعه انتشارات جهاد‌دانشگاهی امروزه بخش قابل توجهی از متون علمی مورد نیاز دانشگاهیان در سراسر کشور را در تمامی زمینه‌های علمی تامین می‌کند و چاپ بیش از 11 هزار عنوان کتاب از ابتدا تاکنون نشان از این امر مهم دارد. تولید و نشر منابع علمی دوره‌های آموزشی تخصصی جهاد‌دانشگاهی در سراسر کشور از دیگر فعالیت‌های این مجموعه است.

این سازمان در زمینه فعالیت‌های ترویجی نیز اقدامات منحصر به فرد و برنامه‌های متنوع و ماندگاری را در دانشگاه‌های کشور اجرا می‌نماید که از آن جمله می‌توان به جشنواره ملی کتاب سال دانشجویی، جشنواره ملی پایان نامه سال دانشجویی، مسابقات ملی پایان نامه سه‌دقیقه‌ای و جشنواره ملی کتاب سه دقیقه‌ای اشاره کرد کرد تجلیل از استادان فعالان و مربیان عرصه کتاب و مطالعه سلسله نشست‌های نقد و بررسی کتاب‌های دانشگاهی و تولید محتوای دیجیتال و نشر الکترونیک از دیگر اقدامات مهم این مجموعه به شمار می رود. این مجموعه در حال حاضر سازمانی مرجع و مورد اعتماد برای دانشگاهیان و فرهیختگان در زمینه کتاب و کتابخوانی و نشر به شمار می‌رود.


تمامی حقوق این سایت برای سازمان انتشارات جهاددانشگاهی محفوظ است. نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright ©2023 Iranian Students Booking Agency. All rights reserved